България

Насилие в родилната зала или умишлена атака? Два протеста пред „Майчин дом“

Споделете в:

Два паралелни протеста се провеждат днес пред болница „Майчин дом“ – единият в подкрепа на родилката Антония Андонова, а другият в защита на обвинената акушер-гинеколожка д-р Ирена Шикова. Повод за напрежението е сигналът на младата майка, която твърди, че е била подложена на насилие и грубо отношение по време на раждането си в лечебното заведение.

Близките на Андонова призовават и други жени, които имат оплаквания срещу д-р Шикова, да се свържат с тях с цел завеждане на общ съдебен иск за отнемане на лекарските ѝ права.

От своя страна д-р Шикова категорично отрича обвиненията, включително твърдението, че е удряла пациентка. Тя съобщи, че се оттегля временно от поста си, докато тече проверка по случая от страна на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“.

Междувременно водещи представители на акушеро-гинекологични структури в страната разпространиха отворено писмо до медиите, в което изразяват пълна подкрепа за екипа на „Майчин дом“.

ФрогНюз


Споделете в:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *